Skolens personale

 

 

Skoleleder:

 

Ostenfeld, Lotte

Mail: lo@rpr-skole.dk 

  

 

 

Viceskoleleder: 

 

Retbøll, Eva Sønderskov

Matematik.

Mail: es@rpr-skole.dk 

  

 

 

Administrativ leder: 

 

Garbrecht, Merete

Mail: mga@rpr-skole.dk 

  

 

 

 

Pædagogisk leder: 

 

Pedersen, Lasse Dannemann

Mail: ldp@rpr-skole.dk 

  

 

 

 

Kontorleder: 

 

Roug, Trine

Telefon kontoret: 45 86 32 81

Mail: post@rpr-skole.dk 

 

 

 

Sekretærer: 

 

Plaugmann, Benedikte

Wassermann, Judith

Telefon kontoret: 45 86 32 81

 

 

 

Regnskab:

 

Larsen, Katrine Groes

Mail: bogholderi@rpr-skole.dk

 

 

 

Serviceleder:

 

Rothman, Kim

Mail: service@rpr-skole.dk

Telefon direkte: 25 54 40 21

 

 

  

Serviceassistenter:

 

Wargo, Jonny

Telefon direkte: 20 62 54 90

 

Bergmann, Søren

Telefon direkte: 42 42 75 78

  

 

 

IT-tekniker:

 

Carsten Adsersen

Mail: it@rpr-skole.dk

 

 

 

Skolevejleder:

 

Kisum, Anne-Merete

Telefon direkte: 45 16 06 96

Mail: amk@rpr-skole.dk

 

 

 

Læsecenter:

 

Friedrichsen, Hanne

Telefon direkte: 25 94 21 73

 

 

  

SFO:

 

Christensen, Otto Fiala (SFO-leder)

Mail: oc@rpr-skole.dk

 

 

 

Kantinen:

 

Mikkelsen, Søren

Telefon direkte: 29 80 09 06

 

 

  

AKT:

 

Hoffmann, Ina

Mail: ih@rpr-skole.dk

Telefon: 51 52 33 24

 

 

 

Skolesundhedsplejerske:

 

Hannibalsen, Lone

Mail: lha@horsholm.dk

 

 

 

Skolepsykolog:

 

Martens, Anne

 

 

 

SSP konsulenter:

 

Greve, Jacob (Hørsholm kommune) 20 42 24 45

Svanholm, Ulrik (Hørsholm kommune) 21 64 43 39

 

 

 

Lærere og SFO-personale:

 
 

Andersen, Jeppe Svendborg

SFO. 

Grafisk designer

 

 

Bazin, Christine O.

Miniforskolen og Forskole

 

 

Behnke, Mia Isa

Miniforskolen og SFO

 

 

Bjerre, Laila Reinholt

Lærer

 

 

Bodin, Johanne

Dansk og biologi

 

 

Broberg, Liselotte

Undervisningsassistent og håndarbejde

 

 

Buchardt, Helena

SFO

 

 

Byrgesen, Anne-Marie

Forskoleklasseleder fsk.x

 

 

Carlsen, Rasmus Høilund

Dansk, idræt og historie

 

 

Carlsen, Sophie Hvid

Dansk og læsecenter

 

 

Christensen, Andreas Fiala

Dansk, idræt, svømning og historie

 

 

Christensen, Otto Fiala

Leder af SFO 

 

 

Christoffersen, Marie

Dansk.

Bibliotek

 

 

Clausen, Lars

Idræt og matematik

 

 

Dahlgaard, Jens

Dansk og engelsk

 

 

Elander, Karin

Dansk, engelsk og billedkunst

 

 

Ellingsgaard, Mette

Dansk og billedkunst

 

 

Erhardi, Cathrine Busch

Svømning.

Forskoleklasse v

 

 

Fangel, Betina

Dansk, billedkunst og KK-fag.

Læsecenter

 

 

Fenger, Trine Caia Jul

Idræt, KK-fag og Samfundsfag

 

 

Frandsen, Lin

Dansk, mindfulness og KK-fag

 

 

Friedrichsen, Hanne

Fransk.

Leder af læsecenter.

Boginspektor

 

 

Geertz, Thomas

Matematik og biologi.

IT-pædagogisk rådgiver

 

 

Goldsmith, George

SFO

 

 

Gottlieb, Anne Marie

Matematik

 

 

Hansen, Dorte

Engelsk, natur/teknik, håndarbejde, vidensfag og KK-fag

 

 

Hedegaard, Pia

SFO

 

 

Henriques, Allan

Administration

 

 

Hobolth, Lars

Matematik.

Koordinator i administrationen

 

 

Holfelt, Ane

Forskoleklasseleder fsk.v

 

 

Hvied, Anders

Matematik og fysik

 

 

Keil, Inge

Matematik

 

 

Kemp, Rasmus

Musik, matematik, kor og KK-fag

 

 

Kilian, Anne Sofie

Dansk og fransk

 

 

Kisum, Anne-Merete

Skolevejleder.

Læsecenter

 

 

Kjærulf, Anne Mette Kanstrup

Dansk, geografi, historie og kristendom

 

 

Kondrup, Amalie Lisbjerg K.

Dansk, idræt, kristendom og vidensfag

 

 

Lajos, Susan

SFO

 

 

Leidersdorff, Louise

Dansk og kristendom.

Læsecenter

 

 

Lercke, Jeanne

Miniforskolen, Forskoleklasse y og musik

 

 

Lund, Elisabeth

Engelsk

 

 

Lund, Ida

Dansk, matematik og historie.

Læsecenter

 

 

Lunøe, Benedicte

Dansk og vidensfag.

Læsecenter 

 

 

Lynov, Lars

SFO

 

 

Martens, Anja

Miniforskolen

 

 

Mathisen, Liselotte Brasch

Dansk og kristendom

  

 

Meyer, Tanja Wilson

Historie, dansk, samfundsfag og matematik

 

 

Montero, William Perez

SFO

 

 

Mortensen, Lone

Skoleassistent i fsk.x

 

 

Mukherjee, Malene

SFO

 

 

Munksgård, Lise

SFO

 

 

Nyegård, Jens

Historie og geografi

 

 

Olsen, Jan

Fysik/kemi, natur/teknik, geografi og matematik

 

 

Palvad, Ulla

Dansk

 

 

Perez, Laure

Fransk

 

 

Poulsen, Kurt Wiinholt

SFO og AKT

 

 

Poulsen, Tobias Holst

Dansk, geografi, biologi og natur/teknik

 

 

Rasmussen, Else Vendelbo

Forskoleklasseleder fsk.y

 

 

Rasmussen, Helene Dyg

Skoleassistent, kristendom

 

 

Rimkratt, Marianne

Engelsk og tysk

 

 

Schwarz, Katja

Dansk, billedkunst og samfundsfag

 

 

Thomsen, Rikke

Engelsk.

Lærerrådsformand

 

 

Uhrskou, Sanne

Tysk og kristendom

 

 

Ujvári, Klaus Lund

Sløjd, billedkunst og KK-fag

 

 

Weinrich, Andreas

Fysik/kemi, idræt, KK-fag, matematik og skolehaverne

 

  

Withen, Charlotte

Musik, engelsk og vidensfag